Személyes ügyfélszolgálatunk a járványhelyzetre tekintettel átmenetileg szünetel.
Oktatásszervező kollégánk munkaidőben elektronikus levélben és telefonon áll szíves rendelkezésére! Munkatársaink elérhetőségeiről a következő linkre kattintva tájékozódhat >>>
Megértését köszönjük!
Kiknek ajánljuk bérügyintéző képzésünket?
- azoknak a pályakezdőknek vagy pályamódosítóknak, akik szeretnének jó képesítéssel irodai munkakörben állást találni;
- azoknak a HR–es kollégáknak, akik szeretnének teljes rálátást a munkavállalókat érintő társadalombiztosítási kérdésekre a belépéstől a nyugdíjba vonulásig;
- azoknak, akik már bérügyintézőként dolgoznak, de szívesen frissítenék meglévő ismereteiket aktuális szaktudással;
- azoknak a pénzügyi ágazatban dolgozó vállalkozóknak (például adótanácsadóknak, könyvelőknek), akik szeretnék bővíteni portfóliójukat, vagy éppen nincs lehetőségük külön embert alkalmazni a bérügyintézői feladatokra;
- azoknak a munkáltatóknak, amelyek szeretnék átképezni, vagy továbbképezni alkalmazottaikat, hogy képesek legyenek a bérszámfejtéssel összefüggő feladatokat cégen belül elvégezni;
- nem utolsósorban azoknak a fiataloknak, akiknek idén nem sikerült az elképzelt felsőoktatási intézménybe a felvételi vizsgájuk a gazdaságtudományi képzési területen, de szeretnék piacképes tudás megszerzésére fordítani az elkövetkező egy évet annak érdekében is, hogy a következő felvételihez szükséges pontszámaikat tovább gyarapítsák (akár 32 pont)!
Legyen az a hivatása, amiben a legjobb - tanuljon Bérügyintézőnek!
A képzés megkezdéséhez mindössze érettségire van szüksége, s nálunk megszerzett képzettségével akár a további pénzügyi, számviteli, adózási, vagy a HR felsőfokú tanulmányait is megalapozhatja!
Amennyiben magára ismert, s rendelkezik érettségi vizsgával, akkor érdemes jelentkeznie a képzésre, hiszen változatos és izgalmas feladatoknak lehet a részese, amelyekhez megfelelő kompetenciákat szerezhet képzésünkön, s így önre bízhatják az alábbiakat.
Milyen feladatokat lát el a bérügyintéző?
Minden munkáltatónál kulcsfontosságú szereplő, hiszen ő látja el a bérekkel kapcsolatos teendőket.
- Közreműködik a munkavállalók be- és kiléptetésével kapcsolatos feladatok ellátásában, ismeri az ehhez szükséges dokumentumokat.
- Adminisztrálja a munkavállalók havi bérét, juttatásait, járulékát, családi pótlékát, vagy a adókedvezményeit.
- Hozzáértően kezeli a bérszámfejtési szoftvereket, az ügyintézői nyilvántartásokat, illetve az egyéb adminisztrációs rendszereket, de a hivatal felé is ő tartja a kapcsolatot a foglalkoztató képviseletében.
- Követi a jogszabályi előírásokat, hogy minden kifizetés rendben, pontosan és az előírások szerint történjen meg, s az kiállja az ellenőrzések próbáját is.
A Társadalombiztosítási ügyintéző részszakképesítés tudásanyagát jól kiegészíti – és a gyakorlatban való hasznosítását jelentősen segíti – a Bérügyintéző részszakképesítés. Ezért javasoljuk Társadalombiztosítási ügyintéző szakképzésünkre jelentkezőknek a Bérügyintéző részszakképesítést megszerezését is.
Az idő pénz – beszámítható vizsgák a Társadalombiztosítási ügyintéző képzésben!
A két képzés közvetlenül egymás után kerül megszervezésre Oktatási Központunknál, s a Társadalombiztosítási ügyintéző képzésben teljesített vizsgák, illetve a képzési idő egy része beszámítható a bérügyintéző képzésben is, ezzel jelentősen csökkentve a két képzés teljes időtartamát
(Bérügyintéző 140 óra + Társadalombiztosítási ügyintéző 120 óra = 260 óra helyett 175 óra)
és képzési költségét.
Hol lehet elhelyezkedni a bérügyintéző szakképesítéssel?
Kis-, közepes- és nagyvállalkozásoknál, állami intézményeknél, könyvelőirodáknál bérelőkészítő, bérszámfejtő és kalkulátor, bérügyi adminisztrátor, bérügyi asszisztens, bérügyi előadó, bérügyintéző, analitikus könyvelő munkakörökben.