A szakkönyv a közigazgatás-tudomány rendszertanán belül definiálja a közpénzügyeket és az államháztartástant. Felvázolja múltjukat, fejlődéstörténetüket, és jelenüket.
A könyv részletesen kitér az államháztartás közgazdasági szerepére, jelentőségére, különösen a 2007-es események tükrében. Ezt követően mind a központi költségvetés, illetve a hozzárendelt társadalombiztosítás és központi közpénzügyi intézmények, tervezési, elszámoltatási, költségvetési, mind a helyi önkormányzati alrendszer szabályozásának, működési mechanizmusainak részletes bemutatása következik. A tankönyvön végigvonuló két nagy közpénzügyi rendszer, a fiskális és monetáris politikák elméleti és gyakorlati összefüggéseibe vezeti az olvasót Lentner Csaba professzor. A költségvetés technikai finanszírozása, a költségvetési rend szerint gazdálkodók számviteli szabályozása, az államháztartás ellenőrzése fejezetek követik egymást.
A jól szervezett állam értő és cselekvő kormánytisztviselőinek szakkönyvet író közpénzügytan professzor gondolatainak autentikus tartalmát Matolcsy György Magyar Nemzeti Bank elnök, és Domokos László Állami Számvevőszék elnök bevezető fejezetei erősítik.
A kiadvány a Nemzeti Közszolgálati és Tankönyvkiadó alaptankönyve a kormánytisztviselői szakvizsgára készülők államháztartási ismereteinek tantárgyhoz. Haszonnal forgathatják az állam- és jogtudományi, továbbá gazdaságtudományi karok közpénzügyekben elmélyülni kívánó hallgatói, kutatói és a magyar közigazgatásban dolgozók egyaránt.
Hétfőtől-csütörtökig: 8-16:00 óráig
Pénteken: 8-13:00 óráig