Az elmúlt évtizedben számos publikáció, tankönyv, példatár, feladatgyűjtemény jelent meg a Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS) témakörében. A piaci folyamatok globalizációjának növekedése megköveteli, hogy a számvitellel foglalkozók széles köre megismerje az IFRS pénzügyi beszámolókészítés szabályrendszerét és azokat a gyakorlatban is alkalmazni tudja.
Az IFRS tanulásának szükségszerűsége megkérdőjelezhetetlen, az IASB (International Accounting Standard Board) ma már több mint 100 országot tart nyilván, ahol az IFRS alkalmazása kötelező, és közel 130 országban az IFRS választás alapján alkalmazható. A fejlődés megállíthatatlan, és úgy tűnik, Magyarország az elkövetkező időszakban az IFRS bevezetés területén meglévő elmaradását fokozott ütemben fel kívánja számolni.
A gazdasági képzéssel foglalkozó egyetemek, főiskolák, az OKJ-s képzéseket szervező intézmények, illetve a Magyar Könyvvizsgálói Kamara élére álltak annak a kezdeményezésnek, hogy kurzusokkal, tanfolyamok, vizsgák szervezésével megismertessék az érintetteket az IFRS összetett szabályrendszerével. Az elméleti tudás tesztelése számos feladatmegoldáson keresztül mérhető le, a megszerzett elméleti tudás sokszor annyit ér, amennyit a munkák során a gyakorlatban is fel tudunk belőle használni. Az egyes tanfolyamok többnyire csak irányt mutatnak, az IFRS-t alkalmazóknak a gyakorlatban kell számot adniuk arról, hogy egyes gazdasági eseményeket hogyan kell értékelni, könyvelni, s azoknak milyen hatásai vannak a nemzetközi pénzügyi beszámolóra.
A Feladatgyűjtemény megjelentetésének célja, hogy a téma iránt érdeklődők széles körét arra ösztönözze, saját magát mérve-minősítve tekintse át az IFRS-ek alapján készített pénzügyi kimutatások összeállításánál alkalmazandó szabályokat. Meggyőződésem, hogy a feladatgyűjtemény nem csak a kurzusok, tanfolyamok vizsgára készülő hallgatóit segíti, de hasznára lehet mindenkinek, aki ezt a szabályrendszert a mindennapok során alkalmazza. A feladatgyűjteményben szereplő példák gondolkodásra ösztönöznek, készségeket alakítanak ki, segítik az ismeretek szintetizálását. Az feladatgyűjteményben szereplő példák megoldásai további olvasást, értelmezést, gyakorlást, önképzést, kitartást, türelmet kívánnak meg. A feladatgyűjtemény színvonalas eszköz az IFRS vizsgák sikeres letételén túl az egyes gazdasági események IFRS szerinti gyakorlati alkalmazásának elsajátításához is.
Hétfőtől-csütörtökig: 8-16:00 óráig
Pénteken: 8-13:00 óráig