IFRS mérlegképes könyvelő képzés

A képzésre 2025. januártól lehet jelentkezni.

photo

10 indok, hogy miért érdemes IFRS mérlegképes könyvelőnek tanulni:

  1. Az egyik legrövidebb idő alatt megszerezhető képesítés, nálunk akár egy tanév (8 hónap) alatt tanúsítványhoz juthat.
  2. A képzés 100%-ban élő online, távoktatás formájában végezhető, így könnyen a napirendbe illeszthetők az oktatási órák.
  3. Oktatóink hatalmas elméleti és gyakorlati tudással rendelkeznek, valamint többéves szakmai tapasztalatuk van az IFRS oktatásában.
  4. A tapasztalatok alapján IFRS bizonyítvánnyal rendelkező szakemberek könnyebben és magasabb fizetéssel tudnak a munkaerőpiacon elhelyezkedni.
  5. Az IFRS szaktudás sok cégnél kedvezőbb pozíciót jelent a többi munkatárssal szemben mind a szakmai megítélés, mind a fizetéseket tekintve.
  6. Ha a szaktudáshoz, magabiztos idegennyelv ismeret is társul, a képesítés lehetőséget biztosít nemzetközi cégeknél, multinacionális vállalatoknál való elhelyezkedéshez, vagy akár külföldi munkavállaláshoz is.
  7. Tapasztalt, segítőkész, elérhető oktatásszervező kísér végig a tanúsítványhoz vezető úton.
  8. Kamatmentes részletfizetési lehetőséget biztosítunk.
  9. A képzés elvégzése után oktatóink külön felkészítő konzultációval támogatják a vizsgára való felkészülést.
  10. Korábbi résztvevőink átlagosan 4,7-re értékelték a szervezés és oktatás színvonalát.

IFRS mérlegképes könyvelő képzés

Programkövetelmény azonosító száma: 04115003

1. Az IFRS mérlegképes könyvelő képzés célja

Olyan szakember képzése, aki képes önállóan és teljes körűen elvégezni egy vállalkozás nemzetközi számvitellel összefüggő feladatait, a gazdálkodás sajátosságaira figyelemmel összeállítani egy vállalkozás számviteli politikáját és a kapcsolódó szabályzatokat IFRS alapon, kialakítani az analitikus nyilvántartásokat és folyamatosan vezetni azokat, továbbá rendszeresen egyeztetni és ellenőrizni egyezőségüket a főkönyvi könyveléshez, számítógépes programcsomagok, informatikai alkalmazások segítségével a hatályos jogszabályoknak megfelelően kontírozni, könyvelni és adóbevallásokat készíteni, összeállítani egy vállalkozás beszámolóját, elvégezni a gazdálkodó szervezet adófizetési kötelezettségeihez kapcsolódó elektronikus ügyintézési feladatokat.

2. Az IFRS mérlegképes könyvelő képzés célcsoportja

Mindazon érettségi végzettséggel és a 3.2. pont szerinti szakmai előképzettségek valamelyikével, vagy a 3.2. pont szerinti hatósági engedéllyel rendelkező személy, aki ellátja egy vállalkozás számvitellel összefüggő feladatait, végzi a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 150. § (2) bekezdésében meghatározott könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatok irányítását, vezetését, ellátja mindazokat a feladatokat, amelyek a könyvviteli szolgáltatás körébe tartoznak, így kialakítja a számviteli politikát, a könyvviteli elszámolás, a beszámoló készítés rendszerét, módszerét, továbbá a Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok (IFRS) alapján ellátja a nyilvántartások vezetését, összeállítja a beszámolót, részt vesz a konszolidált beszámoló összeállításának folyamatában, de kapcsolódó szakképzettséggel nem rendelkezik, valamint az, aki IFRS mérlegképes könyvelői munkakörben kíván elhelyezkedni.

3. Az IFRS mérlegképes könyvelő képzés során megszerezhető kompetenciák

A szakmai képzésben résztvevő a képzés eredményes elvégzése után képes lesz:

  • Önállóan és teljes körűen elvégezni egy vállalkozás számvitellel összefüggő feladatait.
  • A gazdálkodás sajátosságaira figyelemmel összeállítani egy vállalkozás számviteli politikáját és a kapcsolódó szabályzatokat IFRS alapon.
  • Kialakítja az analitikus nyilvántartásokat és folyamatosan vezeti azokat, továbbá rendszeresen egyezteti és ellenőrzi egyezőségüket a főkönyvi könyveléshez.
  • Számítógépes programcsomagok, informatikai alkalmazások segítségével a hatályos jogszabályoknak megfelelően kontírozni, könyvelni és adóbevallásokat készíteni.
  • Összeállítani egy vállalkozás beszámolóját.
  • Elvégezni a gazdálkodó szervezet adófizetési kötelezettségeihez kapcsolódó elektronikus ügyintézési feladatait.
  • Értelmezni, kezelni és feldolgozni a vállalkozásoknál keletkezett pénzügyi és számviteli bizonylatokat, iratanyagokat, szerződéseket.
  • Kapcsolatot tartani a hatóságokkal, ismerni fogja az alapvető közigazgatási eljárási szabályokat.
  • Megérteni a különböző ellenőrzési folyamatok célját és lényegét, és ezek lebonyolításához képes lesz segítséget nyújtani.
  • A magyar számviteli rendszerről áttérni az IFRS-ekre (és arról visszatérni). Alkotó módon elemezni az egyes számviteli rendszerek előnyeit és hátrányait, ideértve az adózással összefüggő főbb kérdéseket is.
  • Értelmezni a magyar számviteli szabályozás és az IFRS-ek közötti eltéréseket, felhívni a vállalkozás figyelmét a vállalati folyamatok különböző számviteli kezelésére a két rendszerben.

4. A programba való bekapcsolódás feltételei 

  • Iskolai végzettség: Érettségi végzettség
  • Szakmai előképzettség
    • 04115002. Vállalkozási mérlegképes könyvelő szak-képesítés
    • 55 344 07 Vállalkozási mérlegképes könyvelő szak-képesítés (150/2012. (VII. 6.) Korm. rendelet)
    • 54 344 02 0000 00 00 Mérlegképes könyvelő szak-képesítés (133/2010. (IV. 22.) Korm. rendelet)
    • 54 344 02 0000 00 00 Mérlegképes könyvelő szak-képesítés-ráépülés (1/2006. (II. 17.) OM rendelet)
    • 54 3436 03 Mérlegképes könyvelő (vállalkozási sza-kon) szakképesítés (37/2003. (XII. 27.) OM rend.)
    • Okleveles könyvvizsgáló
    • Regisztrált könyvviteli szolgáltatást végző (mérleg-képes könyvelő)
  • Szakmai gyakorlat területe és időtartama: ---
  • Egészségügyi alkalmasság követelmény: ---
  • Egyéb feltételek: A felnőttképző minden résztvevővel a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (Fktv.) által meghatározott tartalmú felnőttképzési szerződést köt. A már korábban megszerzett előzetes tudás mérését a felnőttképző az Fktv. és egyéb vonatkozó jogszabály előírásai szerint biztosítja, amit a felnőttképzési szerződésben a jogszabályok figyelembevételével feltüntet.

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. 

5. A programban való részvétel feltételei

  • Részvétel követésének módja: A képzésben résztvevő személy által aláírt jelenléti ív vagy interaktív és távolléti kapcsolattal, avagy zárt rendszerű távoktatási képzésmenedzsment rendszerrel megvalósuló képzés esetén a jelenlétet igazoló egyéb (elektronikus) dokumentum.
  • Megengedett hiányzás: Szakmai modulonként nem haladhatja meg a minimális óraszám 30%-át.
  • Egyéb feltételek:
    • munka- és balesetvédelmi előírások betartása
    • a felnőttképzési szerződésben meghatározott jogok és kötelezettségek érvényesítés

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. 

6. Az IFRS mérlegképes könyvelők tervezett képzési ideje: 240 óra

A tananyagegység megnevezése

Összesen

International Financial Reporting Standards (IFRS)

240

Összesen:

240

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. 

7. A képzésben résztvevő teljesítményét értékelő rendszer leírása

A tananyagegységek oktatásának zárásakor kerül sor a tanulási eredmények mérésére és értékelésére (szummatív mérés).

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. 

8. A tananyagegységek tanulási eredményeinek értékelése

A tanulási eredmények mérése akkor eredményes, ha a képzésben résztvevő a programkövetelmény alapján összeállított (min. 1 db) írásbeli feladatot minimum 60%-os szinten teljesítette.

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. 

9. Felmentés a tanulási eredmények mérése alól

A tananyagegység tanulási eredményének mérése alól az a képzésben résztvevő menthető fel, aki az előzetesen megszerzett tudását hiteles dokumentummal igazolni tudja, és a dokumentum alapján egyértelműen megállapítható, hogy rendelkezik azokkal a kompetenciákkal, amelyek a képesítő vizsga sikeres teljesítéséhez szükségesek.

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. 

10. Az IFRS mérlegképes könyvelői képzés zárása

A szakmai képzés elvégzésének igazolásáról szóló tanúsítvány kiadásának feltételei:

A szakmai képzés követelményeinek igazolásáról a felnőttképző intézmény tanúsítványt állít ki a képzésben részt vevő személy részére, amennyiben az összes tananyagegység tudásmérése megfelelt minősítésű, illetve a képzésben résztvevő felmentést kapott a tanulmányi eredmények mérése alól

Amennyiben minden tananyagegység tudásmérése eredményes, a felnőttképző intézmény a képzés elvégzését igazoló tanúsítványt állít ki a felnőttképzési adatszolgáltatási rendszer útján a képzésben résztvevő részére, amely a képesítő vizsgára bocsátás feltétele. A képesítő vizsga megszervezése a képzőtől független, akkreditált vizsgaközpontok hatásköre.

Az új rendszerben induló szakképzéseinkhez a már megszokott részletfizetési lehetőséget tudjuk biztosítani, hogy ne az anyagiak álljanak a tervek megvalósításának útjában.