Kinek ajánljuk a tanfolyamot?
Mérlegképes könyvelőknek,
100%-ban online hibrid képzés
A tanfolyam 90 óra élő online konzultációból és 170 óra, rugalmasan, akár többször visszanézhető videós tananyagból áll, amelyet frissen, az aktuális jogszabályokat feldolgozva készítettek el szakértő oktatóink.
Magas szakmai színvonalú oktatás
Előadóink sokéves oktatási tapasztalattal rendelkező elismert szakemberek. Az oktatásban részt vesz többek között Szamkó Józsefné, a költségvetési szervek gazdálkodásának szakértője, és Németh Edit, akinek szakterülete az államháztartási belső ellenőrzés.
Bő egy év alatt megszerezhető végzettség
A tanfolyam időtartama kb. 12 hónap. Az online konzultációkat szombatonként 9:00 és 14:00 óra között tartjuk.
1. Az államháztartási mérlegképes könyvelő képzés célja
Olyan szakemberek képzése, akik a képzés eredményes befejezése után képes ellátni a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 150. § (2) bekezdésében, illetve az államháztartási számviteli jogszabályban meghatározott könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatok irányítását, vezetését, elkészíteni a költségvetési beszámolót, illetve képes ellátni az államháztartás szervezeteinél mindazokat a feladatokat, amelyek a könyvviteli szolgáltatás körébe tartoznak, így kialakítja a számviteli politikát, a könyvviteli elszámolás, a beszámoló készítés rendszerét, módszerét, ideértve a belső információs rendszert is. Szakmai ismeretei alapján ellátja a számlarendhez, a könyvvezetéshez, valamint a beszámoló készítéshez szükséges szabályzatok elkészítésével, rendszeres karbantartásával kapcsolatos feladatokat.
Megbízója vagy munkaadója felhatalmazása alapján részt vesz az adókötelezettségek teljesítésében, a jogok érvényesítésében. Az adóhatóságok előtti eljárásokban képviseletet lát el.
2. Az államháztartási mérlegképes könyvelő képzés célcsoportja
Mindazon érettségi végzettséggel és az alább felsorolt szakmai előképzettséggel rendelkező személy, aki költségvetési szervnél a könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó részfeladatokat végez, információk átadásával segíti azokat a munkatársakat, akik közreműködnek a költségvetés beszámoló elkészítésében, a számviteli politika, könyvviteli elszámolás és a beszámoló-készítés rendszerének kialakításában, a valóságnak megfelelő belső és külső információk előállításában, de a feladatok ellátásához kapcsolódó szakképzettséggel nem rendelkezik, valamint azok, akik az adott szakmai végzettséggel költségvetési szervnél mérlegképes könyvelőként kíván elhelyezkedni.
3. Az államháztartási mérlegképes könyvelő képzés során megszerezhető kompetenciák
A szakmai képzésben résztvevő a képzés eredményes elvégzése után képes lesz:
4. A programba való bekapcsolódás feltételei
mérlegképes könyvelői szakképesítés, vagy
mérlegképes könyvelői szakképesítés-ráépülés, vagy
okleveles könyvvizsgáló szakképesítés, vagy
regisztráció könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásában
5. A programban való részvétel feltételei
6. Az államháztartási mérlegképes könyvelő tervezett képzési ideje: 260 óra
A tananyagegység megnevezése | Óraszám |
Államháztartási szervezetek szabályozása | 80 |
Államháztartási szervezetek számvitele és ellenőrzése | 180 |
Összesen: | 260 |
7. A képzésben résztvevő teljesítményét értékelő rendszer leírása
A tananyagegységek oktatásának zárásakor kerül sor a tanulási eredmények mérésére és értékelésére (minősítő mérés).
Részletesen lásd a letölthető képzési programban.
8. A tananyagegységek tanulási eredményeinek értékelése
A tanulási eredmények mérése akkor eredményes, ha a tananyagegységek szakmai követelményeit a képzésben résztvevő külön-külön minimum 60%-os szinten teljesítette.
9. Felmentés a tanulási eredmények mérése alól
Részletesen lásd a letölthető képzési programban.
10. Az államháztartási mérlegképes könyvelő képzés zárása
A szakmai képzés elvégzésének igazolásáról szóló igazolás kiadásának feltételei:
A szakmai képzés követelményeinek igazolásáról a felnőttképző intézmény igazolást állít ki a képzésben részt vevő személy részére, amennyiben az összes tananyagegység tudásmérése megfelelt minősítésű, illetve a képzésben résztvevő felmentést kapott a tanulmányi eredmények mérése alól.
Amennyiben minden tananyagegység tudásmérése eredményes, a felnőttképző intézmény a képzés elvégzését igazoló igazolást állít ki a képzésben résztvevő részére, amely a képesítő vizsgára bocsátás feltétele. A képesítő vizsga megszervezése a hatósági vizsgaközpontok hatásköre.
Képzésünkhöz részletfizetési lehetőséget tudunk biztosítani, hogy ne az anyagiak álljanak a tervek megvalósításának útjában.