A díjazottak munkássága hozzájárult a könyvvizsgálói szakma fejlődéséhez és hírnevének növeléséhez.
Dr. Galambos Péter 1971-ben végzett a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem ipari szakán, majd 1986-ban egyetemi doktori vizsgát tett számvitelből. Képesítéseit 1990-ben könyvvizsgálói oklevél, 1994-ben adószakértői oklevél megszerzésével bővítette.
Szakmai munkáját az egyetem elvégzése után elemző közgazdászként kezdte, ezt követően üzemgazdasági osztályvezető volt évekig. 10 évig a Hungarotex Külkereskedelmi Vállalatnál dolgozott, ahol a Közgazdasági Főosztályon főosztályvezető helyettes, a Számviteli és a Pénzügyi Főosztályon főosztályvezető volt.
1990-ben feleségével, dr. Somogyi Évával megalakították a Metrum Könyvszakértő Kft.-t, ahol könyvvizsgálatot, könyvelést és adótanácsadást végeztek. Munkájukhoz a kezdetekben külföldön vásárolt könyvvizsgáló programot használtak, amelyhez magyar alkalmazásokat és munkaprogramokat készítettek. 2000-ben kiadták az évek alatt kialakított teljes módszertanukat „Munkaprogram és módszertani segédlet a kisvállalkozások könyvvizsgálatához” címmel. A nyomtatott kiadás mellett megjelent egy programozott változat is, mely a 2005-ben megjelent Metrum Referencia könyvvizsgáló program alapja volt.
Szakmai életútjának szerves része az oktatás, számos publikációja jelent meg könyvvizsgálati módszertani témában. Oktatóként részt vett a kötelező oktatásban, valamint könyvvizsgálati módszertant és a számítógép használatát oktatta az asszisztens képzésben. A könyvvizsgálók oktatásában az „Informatika a könyvvizsgálatban” tantárgyban a könyvvizsgálói szoftverekről szóló részt tanította, és a jegyzet vonatkozó fejezetét írta. A Budapesti Gazdasági Főiskolán óraadó tanárként adta át tudását a számítógép könyvvizsgálati alkalmazásáról szóló tantárgy keretein belül. A Metrum Referencia könyvvizsgáló programmal szerte az országban éveken át számtalan oktatást, bemutatót tartott, ami a program használat kapcsán a standardoknak megfelelő könyvvizsgálati módszertan oktatását is jelentette.
1990-ben lépett be a Magyar Könyvvizsgálók Egyesületébe, melynek nemzetközi munkásságában vett rész. Az Egyesület képviseletében 1996-98 között tagja volt az IFAC Financial Management Accounting munkabizottságának.
A szakmai és oktatói tevékenysége mellett a Magyar Könyvvizsgálói Kamara munkájában is tevékenyen vett részt, melynek megalakulásától kezdve tagja. Az alakuló ülésen az elnökség tagjává választották, melyet két cikluson keresztül töltött be 2006-ig. Az MKVK Oktatási Központ Kft. Felügyelőbizottságának elnöke volt 1999-től 2007-ig. Több éven keresztül a Kamara megbízásából tagja volt az Országos Számviteli Bizottságnak. Az Informatikai Tagozat megalakulásától 2015-ig a tagozat elnökségi tagja volt.
2010-ben ment nyugdíjba, de azóta is folyamatosan részt vesz a Metrum Referencia tervezési és egyéb módszertani moduljainak a fejlesztésében, valamint oktatásában.
Hollós András 1985-ben Budapesten szerzett pénzügyi üzemgazdász diplomát és katonai pénzügyi tiszti képesítést, majd 1991-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Gazdálkodási Karán Ipari tervező-szervező szakon szerezett diplomát. A későbbi években tovább bővítette képesítéseit. Adótanácsadói szakvizsgát tett, adószakértői oklevelet, majd okleveles könyvvizsgálói képesítést szerzett. Költségvetési minősítésű könyvvizsgáló és bejegyzett nemzetközi adószakértő.
Szakmai pályafutását revizorként kezdte a Pénzügyminisztérium Ellenőrzési Főigazgatóságán. A későbbiekben az APEH Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Igazgatóságának ellenőrzési osztályvezetője volt, majd a Közgazdasági és Információszervezési Osztályán osztályvezető volt.
A könyvvizsgálói szakmai tevékenységét 1995-től jelenleg is főtevékenység keretében végzi, egyrészt a saját tulajdonú "TAX-CONTIR" Könyvvizsgáló Kft.-ben, másrészt résztulajdonosként, a szakmai kollégákkal összefogva a 2012-ben alapított „AUDIT-RATIO” Adószakértői, Könyvvizsgáló és Üzleti szaktanácsadó Kft. keretében, ahol a nagyobb, összetettebb szervezeti megbízók könyvvizsgálatát, valamint adó- és pénzügyi tanácsadását végzik.
2016-tól pénzügyi intézményi minősítéssel részt vett több takarékszövetkezet átalakulásának könyvvizsgálatában is.
A könyvvizsgálat, adótanácsadás terén folytatott, valamint adószakértői munkája mellett életének fontos része az oktatás.
1996-tól a Budapesti Gazdasági Főiskola nyíregyházi kihelyezett tagozat posztgraduális képzésén és a Nyíregyházi Főiskolán, majd Egyetemen óraadó és vizsgáztató volt vállalkozások gazdaságtana és ellenőrzés tárgyakból. 1998-tól rendszeresen oktatott a Magyar Könyvvizsgálói Kamara kötelező szakmai továbbképzésein. 2003-tól az MKVK Oktatási Kft. mérlegképes továbbképzésein adta át tudását és rendszeresen vizsgáztató volt a mérlegképes könyvelői és pénzügyi számviteli ügyintézői OKJ-s képzésekben. 2004-től a felelős miniszter által jóváhagyott és az Okleveles Könyvvizsgálókat Képesítő Testület által kinevezett oktató és vizsgaelnök volt a pénzügyi-számviteli ügyintézői, a mérlegképes könyvelői és az okleveles könyvvizsgálói képzésekben.
Szakmai és oktatói tevékenysége mellett a kamara munkásságában is aktívan szerepet vállal.
1998-tól 2019-ig - egy ciklus kivételével – a Magyar Könyvvizsgálói Kamara központi elnökségének tagja, 1999-től 2007-ig a Kamara általános alelnöke. A központi elnökség munkájában egy ciklusban a könyvvizsgáló társaságokat képviselő elnökségi tagi pozíciót is ellátta. A Kamara megalakulásától 2015-ig a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Helyi Szervezet elnöke, majd 2016-tól - jelenleg is - az alelnöke. 2021. júniustól a Kamara elnökének megbízásából az Oktatási Központ Kft. felügyelőbizottságának tagja, ahol az bizottság elnökeként látja el a Kamaránk érdekeinek képviseletét.