Adótanácsadó képzés

Távoktatásban
Adótanácsadó PÉNTEKI on-line csoportos képzés Számvitel felmentéssel!
Távoktatás
Óraszám: 270 óra
270 óra
Távoktatásban
Adótanácsadó SZOMBATI on-line csoportos képzés Számvitel felmentéssel!
Távoktatás
Óraszám: 270 óra
270 óra

Adótanácsadó tanfolyamunk, olyan szakembereknek szól, akik már rendelkeznek számviteli ismeretekkel, így felmentésre jogosultak e tananyagegység alól. A jelentkező könyvelők és közgazdászok számára így a képzési idő rövidebb, és tanfolyamon a piacképes tudás mellett értékes szakmai kapcsolatokra is szert tehetnek.

 

Kiknek ajánljuk a képzést?

  • Könyvelőknek, illetve gazdaságtudományok képzési területen végzetteknek, akik szeretnének naprakészek lenni az adórendszer és az adójogszabályok változása terén, akik kompexebben szeretnék látni e szakterületet.
  • Saját könyvelő irodát működtető szakembereknek, akik gyakran kapnak ügyfeleiktől adózási kédéseket, és szeretnék megbízóik igényeit magasabb szinten kiszolgálni.
  • Pénzügyi területen dolgozóknak, akiktől munkahelyükön elvárják, hogy tartsák a kapcsolatot az adóhatósággal, és hogy egy adóhivatali ellenőrzés során mindig mindent rendben találjanak a revizorok.
  • Adótanácsadó pozícióra vágyóknak, akik szeretnének előre lépni a karrierükben.
  • Azoknak, akik adótanácsadó irodát kívánnak nyitni, hogy többek között adóoptimalizálási kérdésekben segítsék partnereiket.
photo

Adótanácsadó képzés

Hatósági képzési program száma: KPA-007/2024

1. Az adótanácsadó képzés célja

Olyan szakember képzése, aki ellátja a vállalkozások, költségvetési szervek, egyéb szervezetek (pl.: nonprofit szervezetek), magánszemélyek adóival, adójellegű kötelezettségeivel, költségvetési támogatásával kapcsolatos, operatív ügyeket, továbbá belföldi adótervezési feladatokat, megbízójának pontos tájékoztatást ad annak adókötelezettségeiről, és ezek hatásáról és következményeiről. Szakmai ismeretei alapján képes részt venni a bevallások elkészítésében, az ehhez kapcsolódó számviteli feltételrendszer kialakításában, működtetésében és elemezni, hasznosítani az abból nyert információkat.

Megbízója vagy munkaadója felhatalmazása alapján részt vesz az adókötelezettségek teljesítésében, a jogok érvényesítésében. Az adóhatóságok előtti eljárásokban képviseletet lát el.

2. Az adótanácsadó képzés célcsoportja

Mindazon érettségi végzettséggel, a részletes tájékoztató 3.2. pont szerinti szakmai előképzettséggel és a 3.3. pont szerinti szakmai gyakorlattal rendelkező személy, aki a vállalkozás adójellegű kötelezettségeivel, könyvviteli feladataival foglalkozik, közreműködik az egyes adókötelezettségek teljesítésében, bevallások készítésében, könyvviteli beszámoló előkészítésében, de kapcsolódó szakképzettséggel nem rendelkezik, valamint az, aki adótanácsadó munkakörben kíván elhelyezkedni.

3. Az adótanácsadó képzés során megszerezhető kompetenciák

A szakmai képzésben résztvevő a képzés eredményes elvégzése után képes lesz:

  • A kapott megbízás alapján átnézni a rendelkezésre álló dokumentációkat (szerződések, számviteli kimutatások), azonosítani a megbízással összefüggő problémákat, az ezekhez kapcsolódó adókötelezettségeket, és ezek hatásáról és következményeiről megbízójának pontos tájékoztatást adni.
  • Elkészíteni, ellenjegyezni vagy javaslatot tenni a könyveléstől, bérszámfejtéstől, illetve külső vagy belső adatszolgáltatóktól kapott vagy beszerzett adatok alapján a bevallások elkészítésére. Segítséget nyújtani az adókötelezettségekhez (például bevallás, adatszolgáltatás) kapcsolódó számviteli feltételrendszer kialakításában, működtetésében, elemezni, hasznosítani az abból nyert információkat. Megbízója vagy munkaadója felhatalmazása alapján részt venni az adókötelezettségek teljesítésében, a jogok érvényesítésében. Az adóhatóságok előtti eljárásokban képviseletet ellátni.
  • Ellenőrzési szervezetek tagjaként/vezetőjeként részt venni az adókötelezettségek teljesítésének ellenőrzésében, az ellenőrzések megszervezésében, irányításában.

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. »»

4. A programba való bekapcsolódás feltételei

Iskolai végzettség: Érettségi végzettség

Szakmai előképzettség:

Érettségi végzettség esetén:

  • mérlegképes könyvelői hatósági képesítés,
  • mérlegképes könyvelői szakképesítés,
  • mérlegképes könyvelői szakképesítés-ráépülés, vagy
  • regisztráció könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásában

Felsőfokú végzettség esetén: szakmai előképzettség nem szükséges.

Szakmai gyakorlat

  • Érettségi végzettség esetén legalább egy év pénzügyi, vagy számviteli, vagy adóigazgatási, vagy adóoktatási területen szerzett (igazolt) gyakorlat.
  • Felsőfokú végzettség esetén legalább két év pénzügyi, vagy számviteli, vagy adóigazgatási, vagy adóoktatási területen szerzett (igazolt) gyakorlat, kivéve a gazdaságtudományok képzési területen szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkezők esetében, ahol a gyakorlat időtartama legalább egy év.

Egyéb feltételek:  A képző intézmény minden résztvevővel a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (Fktv.) által meghatározott tartalmú felnőttképzési szerződést köt. A már korábban megszerzett előzetes tudás mérését a képző intézmény az Fktv. és egyéb vonatkozó jogszabályok előírásai szerint biztosítja.

5. A programban való részvétel feltételei

  • Megengedett hiányzás: Tananyagegységenként nem haladhatja meg a kontakt- és elektronikus távoktatási óraszám 20%-20%-át.
  • A képzésben részt vevők jelenléti nyilvántartásának rendje: A kontaktórán való részvétel követése személyes jelenlét esetén papír alapú jelenléti íven, illetve az online térben történő valós idejű oktatás esetén a Hallgatói fiókon (HIP) keresztül történik. Az elektronikus távoktatási óra naplózása és követésének ellenőrzése a felnőttképző által alkalmazott rendszeren (HIP) keresztül történik.

6. A képzés időtartama: 330 óra

A tananyagegység megnevezése

Kontaktóra
(távolléti)

Elektronikus
távoktatási óra

Összes óraszám
Jogi feladatok a gyakorlatban 3 27 30
Számviteli ismeretek 6 54 60
Az adóigazgatás általános és speciális szabályai 5 45 50
A forgalmi adók, a jövedéki adóztatás és a vámismeretek 10 50 60
Jövedelemadózás és járulékfizetés 15 69 84
Egyéb adók, illetékek 5 25 30
Adótanácsadás, adókommunikáció 3 13 16
A képzés időtartama összesen 47 283 330

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. »»

7. A képzésben résztvevő teljesítményét értékelő rendszer leírása

A tananyagegységek oktatásának zárásakor kerül sor a tanulási eredmények mérésére és értékelésére (szummatív mérés).

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. »»

8. A tananyagegységek tanulási eredményeinek értékelése

A tanulási eredmények mérése akkor eredményes, ha a tananyagegységek szakmai követelményeit a képzésben résztvevő külön-külön minimum 60%-os szinten teljesítette.

9. Felmentés a tanulási eredmények mérése alól

Részletesen lásd a letölthető képzési programban. »»

10. Az adótanácsadói képzés zárása

A szakmai képzés elvégzéséről szóló igazolás kiadásának feltételei:

A szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről a felnőttképző intézmény igazolást állít ki a képzésben részt vevő személy részére, amennyiben az összes tananyagegység tudásmérése megfelelt minősítésű, illetve a képzésben résztvevő felmentést kapott a tanulmányi eredmények mérése alól

Amennyiben minden tananyagegység tudásmérése eredményes, a felnőttképző intézmény a képzés elvégzését tanúsító igazolást állít ki a képzésben résztvevő részére, amely a képesítő hatósági vizsgára bocsátás feltétele. A képesítő hatósági vizsgára a hatósági vizsgaközpontként is működő Oktatási Központnál lehet jelentkezni.

Szeretne még inkább nélkülözhetetlen lenni?

A pontosság és megbízhatóság mellett az egyik legfontosabb elvárás az ideális adótanácsadóval szemben, hogy adókötelezettség optimalizálása érdekében nyújtott iránymutatásnak köszönhetően, az adóhivatali ellenőrzés során mindent rendben találjanak.

Miért ne lehetne Ön az, aki a legjobb adózási tanácsokat adja megbízóinak, az Önre számító Cégvezetőknek!

  • Folyamatosan nyomon követi az adórendszer és a jogszabályok változását, valamint szakmai kapcsolatot épít az adóhatósággal és szakmai szervezetekkel.
  • Adóhatósági ügyekben (pl. adóellenőrzés) képviseli az adózót, biztosítja, hogy jogaival teljes mértékben élhessen.
  • Odafigyel azokra a lehetőségekre, melyeket az ügyfél az adózása során kihasználhat. Megvizsgálja, milyen kedvezmények illetik meg, hol érhet el adómegtakarítást, kaphat adóvisszatérítést.
  • Javaslatokat, ajánlásokat készít ügyfeleinek a pénzügyek területén, különös tekintettel az adózási kötelezettségre, az adóoptimalizálásra, a könyvelési szabályok használatára.
  • Figyelembe vesz kockázatvállalási szempontokat, ajánlásokat tesz az adókockázat csökkentésére.
  • Szükség esetén elkészíti az adóbevallásokat, valamint ellenőrzi, hitelesíti azokat. Belső elemzéseket, adózási terveket készít.

A képzés során átadott tudással, megszerzett kompetenciákkal...

  • Jártasságra tehet szert a hazai és nemzetközi adózási szabályokban, adójogi kérdésekben.
  • Értelmezni tudja majd az adójogi eljárási normákat és a jogorvoslati lehetőségeket, hatósági gyakorlatokat.
  • Ügyfelei adóoptimalizálásában nélkülözhetetlen tanácsokat tud adni, illetve segítséget tud nyújtani vállalkozások adótervezésével kapcsolatban.
  • Hatékonyan tudja ellenőrizi az adókötelezettségek teljesítését, érdemben tudja képviselni ügyfeleit adóellenőrzési eljárások során.
  • Nagy pontossággal tud adóbevallásokat elkészíteni, ellenőrizni, illetve a bevallásokhoz kapcsolódó számviteli feltételrendszert is képes lesz kontrollálni.
  • Alkalmazni tudja a közigazgatási eljárási szabályokat.
  • Tájékoztatást tud adni a külföldi magánszemélyeket érintő hazai adózási szabályokról, illetve a külföldiek magyarországi és magyarok külföldi munkavállalásával kapcsolatos adózási kérdésekről stb.